2018’de Blackberry OS ve Windows Phone’a WhatsApp Şoku!

326
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

En büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Facebook da diğer şirketler gibi 2018 planlarını şimdiden açıklamaya başladı. Büyük bir kitlesi bulunan Facebook’un yeni yıl planları arasında epey çok kullanıcıya sahip olan mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın Blackberry OS ve Windows Phone desteğini sonlandırmak da var.

Facebook şirketi, geride bıraktığımız Temmuz ayında yaptığı bir açıklamayla Blackberry 10, Blackberry OS, Windows Phone 8.0 ve daha eski sürümler için WhatsApp uygulaması desteğini sonlandıracağını açıklamıştı. Bu açıklamanın uygulamaya dökülmesi de yeni yıl ile birlikte olacak ve 2018’den itibaren bu işletim sistemlerinde WhatsApp uygulaması kullanılamayacak.

OKU:  G513 Mekanik Oyun Klavyesi Özellikleri Açıklandı

Öte yandan söz konusu açıklamayla birlikte şirketin desteğini keseceği, yani WhatsApp uygulamasının artık kullanılamayacağı diğer işletim sistemleri de belirtilmişti. Buna göre Nokia Series 40 aygıtları için resmi destek 31 Aralık 2018’de, Android 2.3.7 ve daha eski sürümler için ise resmi destek 1 Şubat 2020’de sona erecek.

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir