3 Mayıs 2020 Koronavirüs Tablosu Yayınlandı! Sonuçlar Umut Verici

97

Ülkemizde uzun bir süredir koronavirüsü ile mücadele ediyoruz ve son günlerde alınan başarılı sonuçlar dikkat çekiyor.

Twitter üzerinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca resmi sayfasından 3 Mayıs 2020 koronavirüs tablosu yayınlandı. Buna göre sonuçlar son derece umut verici gözüküyor.

Yayınlanan tabloya göre son 24 saat içerisinde 24.001 test gerçekleştirildi ve bu testler sonucunda 1.670 yeni vaka ortaya çıktı. Vefat sayısı 61  bu hususta düne ve önceki günlere göre iyileşme var. Aynı zamanda bugün iyileşen hasta sayısı ise 4.892 yani yine çok sayıda kişi iyileşti. Böylece son günlerde alınan başarılı sonuçlara bir yenisi daha eklenmiş oldu.

Yayınlanan tabloya göre toplam iyileşen sayısı toplam 63.151’e yükseldi ve böylece iyileşen hasta sayısı toplam vaka sayısını geçti. Bu önemli yeni bir başarı olarak dikkat çekti. Özellikle Ramazan Ayının gelmesiyle birlikte alınan peş peşe başarılı sonuçlar dikkat çekmekte. İlerleyen günlerde de aynı başarılı sonuçların alınmasını gönülden istiyoruz.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.