4A Games , Yeni Nesil Konsollarla İlgili Heyecanlı

21

Video oyunu dünyasında önemli serilerden biri olarak kabul edilen Metro serisinin geliştiricisi 4A Games, yeni nesil konsollarla alakalı olarak açıklamada bulundu. Eurogamer ile röportajı sırasında PlayStoteon 5 ve Xbox Series X’e değinen stüdyonun teknolojiden sorumlu başkanı Oles Shishkovstov, ray tracing teknolojisine tam olarak girdiklerini, eski usul yolla kodlamayı artık tamamen bıraktıklarını belirtti.

Yeni nesil konsolların henüz oyunculara ve basına duyurulmamış özellikleri konusunda daha fazla heyecan duyduklarını belirten Shishkovstov, teknolojiyi gelecek teknolojilerde nasıl kullanacakları konusunda kullanıcıların biraz beklemesi gerektiğini belirtti.

Görünen o ki 4A Games’in yeni nesil konsollardan beklentisi yüksek ve buna yönelik olarak hazırlıklarına çoktan başlamış bile. Sony Interactive Entertainment Başkanı ve CEO’su Jim Ryan da geçtiğimiz günlerde PlayStation 5’in sahip olduğu özelliklerle önceki konsollardan ayrılan pek çok yanının olacağını belirtmişti.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.