4K ile 30 FPS Deneyimi : Asasssin’s Creed Valhalla

75

Assassin’s Creed : Valhalla geçtiğimiz günlerde hem PC hem konsollar için duyuruldu. Oyunla ilgili olarak fragmanlar da yayınlanmıştı.

Xbox Series X platformuna da çıkacak olan oyunun 4K video çözünürlüğünde kaç FPS sunabileceği merak ediliyordu ve son bilgiler bunu ortaya koyuyor. Görünen o ki Assassin’s Creed : Vahlalla yapımı Xbox Series X üzerinde 4K çözünürlükte 30 FPS destekleyebilecek. Bu bağlamda oyunun bu çözünürlük değeri yüksek gözüksede 30 FPS çok akıcı bir deneyim sunamayacaktır. Özellikle yüksek FPS değerleri ile oynamaya alışkın olan oyuncular için oyun bu yönüyle akıcı gelmeyecektir.

Ubisoft, Valhalla yapımının daha hızlı yüklenme süreleri sunacağını ve böylece daha kesintisiz bir deneyim ortaya koyacağını belirtmişti. Aynı zamanda grafiksel hususta da yeni konsolda önemli gelişmelerin meydana geleceğinin altı çizilmişti.

Açıkçası 4K çözünürlükte 30 FPS PC oyuncuları için genel itibariyle oldukça iyi bir deneyim çünkü Assassin’s Creed gibi yüksek grafikli AAA yunlarında çok güçlü grafik kartları bile 4K çözünürlükte 60 FPS göremiyor. Bu sebeple oyunun Xbox Series X üzerinde 4K çözünürlükte 30 FPS ile çalışması normal karşılanabilir bir durum ancak yine de pek çok kullanıcı için hayal kırıklığı olacaktır.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.