50 milyon kişinin Facebook hesabı tehlikede

745

Facebook’ta siber korsanlar tarafından yapılan olası bir saldırı sonucunda kişilerin verilerinin çalınmış olabileceği iddia ediliyor. Facebook cephesinden konu ile ilgili bir yalanlama gelmezken, olayın yankıları giderek büyüyor. Facebook, önemli bir güvenlik açığını keşfettiklerini, yaklaşık 50 milyon kişinin verilerinin çalınmış olabileceğini açıkladı.

Siber saldırganların Başkasının Profilinden Gör özelliğinin hassas kodlarından yararlanarak milyonlarca kişinin verilerine ulaşabileceği ortaya çıktı. Bu durumda Facebook hesabı olan herkes şu an risk altında. Konu hakkında yetkililer tarafından derinlemesine bir araştırma başlatıldı. Daha önce Cambridge Analytica skandalıyla gündeme gelen ve güven kaybeden Facebook, şimdi yeni bir sorunla karşı karşıya.

OKU:  Facebook'un Düşüşü Twitter'ı Yükselişe Geçirdi

Facebook hisselerinde şu an yüzde 3 kadar bir düşüş söz konusu. Şirketin güvenlik biriminin başındaki isim olan Guy Rosen, hatayı üstlendi ve açık nedeniyle kullanıcılardan özür diledi.

Henüz geçtiğimiz günlerde WhatsApp kurucu ortaklarından gelen bir açıklamada, WhatsApp’ta kullanıcı gizliliğinin tehlikede olduğu ifade edilmişti. Şimdi de böyle bir haberin ortaya çıkması, hem WhatsApp hem de Facebook için alarm çanlarının çaldığını gösteriyor.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir