5G Huawei Mate 40 Serisi Beklenenden Geç Çıkabilir

13

Teknoloji şirketlerinden Huawei yarın TSMC ve Samsung da dahil olmak üzere tedarikçilerden parça siparişleri almayı durduracak. Yeni bilgiler Huawei Mate 40 serisinin bu bağlamda ertelendiğini gösteriyor.

Önümüzdeki yıla kadar Huawei Mate 40 sürümü gelmeyebilir

Evan Blass, yaklaşmakta olan amiral gemisi serisiyle ilgilenmekte olan herkesin cihazlara sahip olabilmek adına önümüzdeki yıla kadar beklemesi gerekeceğini iddia ediyor.

Huawei, Google’ın yazılım kısıtlamaları nedeniyle geçen yıl Avrupa’da Mate 30 serisinin lansmanını yaklaşık iki ay erteledi, ancak yine de Google hizmetlerinin bulunmadığı Çin’de zamanında piyasaya sürmeyi başardı. Bu yıl meydana gelen gecikme ise büyük olasılıkla tedarik sorunlarından kaynaklanmakta. Evan Blass’ın bahsettiği gecikmenin bu bağlamda her ülke için mi yoksa global Pazar için mi söz konusu olacağı konusunda bir gizem meydana geldi.

Display Supply Chain Consultants’tan Ross Young, resmi açılış etkinliğinin hala Ekim için planlandığını duydu. Bu, Huawei’nin önümüzdeki ay küresel lansman planlarını açıklayacağı anlamı taşımakta.

Huawei Mate 40 serisi, yeni nesil Kirin yonga seti ile güçlendirilmiş olarak gelecek. Mate 40 fiyatlarına ilişkin şu an için net bir bilgi bulunmuyor. Büyük olasılıkla önümüzdeki ay açıklanacak.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.