9 Yaşında Üniversite Mezunu Olacakken Üniversiteyi Bıraktı

86

Dünyanın en genç üniversite mezunu olma yolunda ilerleyen Laurent Simons, bu hedefini gerçekleştiremeyecek gibi gözüküyor çünkü ailesi tarafından okuldan alındı.
Dünya üzerindeki en genç üniversite mezunu olma unvanı henüz 10 yaşındaki bir çocuğun ellerinde. Bu unvan çok yakında el değiştirebilirdi çünkü Laurent Simons isimli çocuk bu rekoru egale edecekti çünkü daha 9 yaşında üniversite mezunu olacaktı. Ancak gel gelelim  üniversite yönetiminin bir açıklaması üzerine ailesi tarafından mezun olmasına çok az bir süre kala okuldan alındı.

Laurent Simons, kısa bir süre üniversitenin mezunu olacaktı ve böylece daha 10. yaşı dolmadan üniversite mezunu olarak rekorlar kitabına adını yazdıracaktı ancak üniversite yönetiminin  bir engeliyle karşılaştı. Üniversite yönetimi Laurent’in 26 Aralık’tan önce mezun olamayacağını açıklanınca ortalık karıştı. Yönetim Laurent’in girmesi gereken sınav sayısı ve öngörülen zaman çizelgesinin akademik gelişim hususunda uygun olmadığını belirtti. Üniversitenin bu beyanı çocuğun ailesinin karar değiştirmesine neden oldu. Aile, üniversite yönetimini suçladı ve teste tabi tutulmamış taslak bir makalede alıntı listesi olmadığından dolayı üniversitenin Laurent’i intihalle suçladığını belirtti. Alie tarafından üniversite yönetiminin iftira attığı ifade edildi ve Laurent ile birlikte devam etmek isteyen pek çok üniversite olduğunun altını çizdi.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.