A Story About My Uncle Türkçe yama karakter hatası çözümü

1281

A Story About My Uncle için Oyun Çeviri ekibi tarafından bir Türkçe yama hazırlanmıştı. Bu Türkçe yamayı kurduğunuzda şu an düzgün çalışmıyor. Yamayı kurduktan sonra oyunun ana menüsünde karakter hataları sizi karşılıyor. Sorunun çözümü için ise basit bir yol izleyebilirsiniz.

Türkçe yama hatasını çözerek oyunu Türkçe olarak sorunsuzca oynayabilirsiniz. Bunun için Türkçe yamayı kaldırıp yeniden kurmanız da gerekmez. Yama oyununuzda kurulu kalsın ve oyunun kurulu olduğu klasörü görüntüleyin. Ardından sırasıyla ASAMU > Localization klasörlerine tıklayın. İşlem yapacağımız konum çoğu bilgisayarda c:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\A Story About My Uncle\ASAMU\Localization şeklindedir.

Localization klasörünün içerisinde INT ve INTbkp olmak üzere iki farklı dil dosyası göreceksiniz. INT dosyasını silin ve ardından INTbkp dosyasının ismini INT olarak değiştirip kaydedin.

Böylece oyun tekrar İngilizce olacaktır. Ardından oyun menüsünde Options yazısını bulup tıklayın ve içerisinde yer alan Languege yani dil seçeneğine girin. Ardından dil seçimi arasında Türkçe ( Beta ) özelliğini göreceksiniz. Onu seçip kaydettiğinizde oyun Türkçe olacaktır. Sorun için kesin çözüm yoludur ancak düzelmediyse yorum kısmından bize bildirin.

Arkadaşlar şu ana kadar pek çok okurumuz bu yazımızdan faydalandı ve anlattığımız yöntem ile sorunlarını çözdüklerini beyan ettiler. Bizzat tarafımızdan denenmiş yöntem olup büyük olasılıkla sizde de çalışacaktır. Teşekkür için yorum yazmayı ve sayfamızı paylaşmayı unutmayın.
One thought on “A Story About My Uncle Türkçe yama karakter hatası çözümü

Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.