Açıklanan KPSS 2020 Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

56

KPSS sonuçları nasıl öğrenilir? İşte açıklanan KPSS 2020 sonuçlarını öğrenme yöntemi:

ÖSYM tarafından milyonlarca vatandaşın kamu kurumlarında çalışabilmek için geçmek zorunda oldukları KPSS sınavlarının yeni perdesi KPSS 2020’nin sonuçları yayınlandı. Söz konusu sonuçlara TC kimlik numarası ve ÖSYM şifresi girerek ÖSYM resmi sitesi üzerinden ulaşılabiliyor.

TC kimlik numarası ve ÖSYM şifresi girerek sonuçları öğrenebilmek için OSYM internet sitesinin sonuç.osym.gov.tr bağlantısına girmek gerekiyor. Söz konusu bağlantıya girip TC kimlik numarasını ve ÖSYM şifrenizi giriniz. Eğer şifre bilgisini unuttuysanız da e-devlet aracılığıyla da giriş yapabilirsiniz.

Sınav sonuç ekranına giren vatandaşlar doğru yanlış sayılarını ve KPSS sonuç puanlarını direkt olarak görebilecek. Sayfanın alt kısmında da rastgele üretilen sonuç kontrol kodları bulunuyor. Söz konusu sonucun doğruluğu Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi resmi sayfası üzerinden yapılabiliyor.

Vatandaşların aldığı puan A ve B şeklinde iki farklı kadroya yerleştirilmelerini sağlıyor. Bu unsura da dikkat etmek gerekiyor.


TAG


Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.