ADATA SE800 Taşınabilir SSD İnceleme

336

SSD teknolojisi giderek daha yaygın bir hale geliyor. Son zamanlarda pek çok yeni SSD aygıtı duyuruldu.  Depolama kapasitelerinin artması bunda önemli etkenlerden biri olarak dikkat çekiyor.

ADATA tarafından geliştirilen yeni SE800 512 GB modelinin 1000 MB/s okuma/yazma hızı bulunuyor. USB 3.2 Gen 2 destekleyen ürün, 50 GB boyutundaki bir 4K videoyu yalnızca 50 saniye içerisinde aktarabiliyor.

Cihazın USB girişinin bulunduğu bölümde bir kapakçık yer alıyor. Kapakçığı açıp USB’yi takıyorsunuz ve böylece USB destekleyen cihazlarda kolayca kullanabiliyorsunuz. Bunu hemen aşağıdaki görselde görebilirsiniz.

ADATA SE800 512 GB SSD, 100 Dolar fiyat etiketiyle kendisini göstermekte olup 1 TB depolama alanına sahip olan model ise 180 Dolardan alıcı beklemekte. Yeni SE800 SSD’si IP68 sertifikalı tasarım yapısı ve şık görüntüsüyle dikkat çekiyor. Aynı zamanda yalnızca 40 Gram ağırlığa sahip olan SSD, oldukça hafif ve küçük. Böylece kullanımı çok basit. Adeta gömlek cebinize dahi kolay bir şekilde sığabilir.

Ürün selefi SE730H’yi temel almakta olup yenilenen yapısı darbelere karşı bir hayli dayanıklı olmasını sağlıyor. Böylece kazara bir düşme karşısında da kendisini toparlayabilen ürün, su geçirmez ve toz geçirmez yapıda.

Ürünün su gecirmezliğinin belli bir süre içerisinde ve belli derinlik ölçülerinde geçerli olduğunu belirtmemiz gerekli. Bu cihaz en fazla 1.5 metre derinlikte 30 dakika su almadan durabilir. Elbette özel olarak test yapanlar hariç bu ürünü birinin yanlışlıkla denizin içerisine fırlatacak ve saatlerce orada bırakacak hali yok. Bu noktada önemli olan unsur günlük kullanım sırasında bu ürünün herhangi bir su dökülmesine veyahut yağmur sularına karşı bağışıklığının olması ve bu noktada gerçekten de çok iyi.

SE800 SSD’si üç yıllık bir garanti süresine sahip. 4,5W’a (5V, 0,9A) güç kullanan SE800 SSD, genel itibariyle oldukça pratik ve sağlam bir ürün. Bu tarz bir SSD arıyorsanız işinize yarayabilir.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.