AdSense Kullanmadan Para Kazanma Metodları

87
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Bilindiği gibi ülkemizde yoğun bir enflasyon var ve internetten para kazanmak daha da zorlaşmış durumda. AdSense üzerinde verilen ücretler de çoğu webmaster için oldukça düşük kalıyor. Bu gibi durumlarda kullanıcılar AdSense harici bir gelir kapısı arayabiliyorlar. Peki AdSense kullanmadan gelir elde etme yöntemleri nelerdir? Bununla ilgili değerlendirilebilecek bazı metodlar var.

Ürün Satışı

Pazarlama yöntemleri kullanarak gelir elde etmek mümkün. Kendi ürünlerinizi internet ortamı aracılığıyla satarak para kazanabilirsiniz. Örneğin bir oyun sitesine sahipseniz haftalık veya aylık dergiler oluşturup pazarlayabilirsiniz. Veyahut ufak yazılımlar oluşturarak hatta oyunlar yazarak farklı gelir kapıları yakalayabilirsiniz.

Abonelik Sistemi

Eğer bir forum sitesine sahipseniz veyahut premium üyelik sistemi oluşturabileceğiniz nitelikte ek içerikleri sunabilen bir internet ağına sahipseniz ücretli abonelik sistemi oluşturabilirsiniz. Ücretli abonelere özel içerikler üretip onları memnun edebilirsiniz.

OKU:  Google, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na özel Doodle hazırladı

Yazarlık Yapabilirsiniz

Kendi siteniz para getirmiyor mu? Bu gibi durumlarda yazdığınız yazılar karşılıksız kalacaktır. Örneğin şu ana kadar sitenize tam 100 adet birbirinden güzel, binlerce kelimelik makaleler yazdınız ancak gelir elde etmediniz. Bu kez pazarlama amaçlı olarak makaleler yazın ve bu makaleleri para yoluyla satın veyahut farklı internet sitelerinde ücretli yazarlık yapın. Kaliteli ve bol kelimeli içerikler satarak AdSense üzerinde kazandığınız paranın kat be katını kazanabilirsiniz. Ancak bunun için makalelerinizin güçlü olması gerekiyor.

Sponsorluk Anlaşmaları Yapın

iteniz için illa bir aracı reklam ağı kullanmanız gerekmez. Reklam verenlerle doğrudan iletişime geçebilirsiniz. Bunun için uğrak webmaster forumlarında ilan açıp sponsorluk anlaşmaları için uygun olduğunuzu belirtebilirsiniz. Elbette bir kişinin size reklam vermek istemesi için hit değerleri, sitenin durumu son derece önemli bir konudur. Belli bir ziyaretçi sayısını yakalamanız gerekir.

OKU:  Pixel 2'de Bluetooth Kulaklık Google Asistan İle Çalışamıyor

Tanıtım Yazıları ve Komisyon Sistemi

YouTube kanalınızda veya internet sitenizde tanıtımlara yer verebilir, böylece para kazanabilirsiniz. Veyahut bir ürünü öne çıkaran içerik hazırlayabilirsiniz. Ancak bunları yaparken aşırıya kaçmanız durumunda projenizin geleceğini tehlikeye atmış olacağınızı da unutmayın.

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir