AdSense Üzerinde Önemli Değişiklikler Yapıldı

146
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Google AdSense uzun bir süredir reklam verenler ile yayıncılar arasında bir bağ kurulmasını sağlıyor. Bir aracı niteliğinde çalışan AdSense üzerinde kullanıcılar önce site kaydı yapıyor ve sitelerinin onaylanması halinde artık reklam yayınlayabiliyorlar.

AdSense politikaları zaman zaman bazı değişikliklere uğruyor. Şimdi bu hususta bir değişikliğe daha gidildi. AdSense cephesinden gelen açıklamada reklamların nasıl performans gösterdiğinin anlaşılması için ciddi yatırımlar yapıldığı, biçimlerin sürekli güncellenip iyileştirildiği ve yeni reklam türlerinin gösterildiği ifade edildi ve aynı zamanda reklamcılık ürünlerinin modernleştirilmesi için yeni bazı değişikliklerin daha yapıldığı belirtildi. Artık reklamlarda önümüzdeki günlerden itibaren yeni değişiklikler yapılacak.

OKU:  PlayStation Plus'ta Temmuz Ayının Ücretsiz Oyunları Belli Oldu

AdSense platformunda yapılan yeni değişikliklerden biri reklam birimlerinin oluşturulmasının ve yönetilmesinin kolaylaştırılması. Tüm reklam birimleri daha fazla performans ortaya koyulabilmesi, mobil ve masaüstü cihazlarla dam uyumluluk için oluşturulacak olup özel boyutlu reklam birimleri kullanılmaya yine devam edilecek.

Yapılan değişikliklerden biri metin ve görüntülü reklamlar reklam birimlerinin yerine artık Görüntülü Reklamlar şeklinde adlandırılma yapılması. Metin reklam stilleri, metin ve görüntülü reklamlar için reklam birimleri arasından kaldırılarak artık kullanılmayacak.

Artık platformda ”Hiç reklam yoksa” ibaresi de kaldırılıyor. Bunun yerine reklam alanı varsayılan olarak daraltılacak olup boş bir alan sunulacak.Öte yandan reklam kodu ürünü eşzamanlı olarak değiştirme seçeneği de artık deaktif hale gelecek.

OKU:  Hyper Light Drifter iOS İçin de Çıkış Yaptı

Raporlar, reklam birimi denemeleri de durdurulacak olup kaldırılmayan deneme türleri için toplu metrikler deneme bilgileri sayfasında yer almaya devam edecek.

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir