Akıllı Hoparlör HomePod’un Çıkış Tarihi Açıklandı

221
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Apple’ın beklenen akıllı hoparlörü HomePod’un çıkış tarihi ve satış fiyatı belli oldu.

Teknoloji devi Apple’ın merakla beklenen ve çok konuşulan akıllı hoparlörü HomePod, geçtiğimiz gün resmi olarak duyuruldu. Bunun yanında hoparlörün satış tarihi ve satış fiyatı da açıklandı.

Akıllı hoparlör, kullanıcılarının sesli komutlarını dinleyerek hoparlör üzerinden cevap veriyor. Ayriyeten,  akıllı ev aletleriyle sesli olarak kontrol edilebiliyor. HomePod’un üzerinde yer alan sensörler, kullanıcılarının bulundukları alana göre ses yoğunluğunu azaltıp, arttırabilmekte. Bu sayede de kullanıcılarına kaliteli ses deneyimi sunmaktadır.

Siri desteği barındıran bu akıllı hoparlör 9 Şubat 2018 tarihinde satışa çıkarılacak. Cihazın ön satış tarihi ise Apple’ın kendi sitesi üzerinden 26 Ocak’ta başlayacak. HomePod şuan için Google Home ve Amazon Alexa hakimiyeti altında olacak. Şirketin önemli isimlerinden Philip Schiller, HomePod hakkında hakkında şu açıklamalarda bulundu, “HomePod, büyülü bir müzik deneyimi yaşatmak için geliştirildi. Gelişmiş ses teknolojisi ve Siri desteğiyle kullanıcılara keyifli ve kaliteli bir müzik deneyimi yaşatacaktır.” 

HomePod, ilk olarak ABD, İngiltere ve Avustralya’da  satışa sunulacak. Ardından Almanya ve Fransa’da satışa çıkarılacak. 349 dolarlık satış fiyatına sahip akıllı hoparlörün Türkiye’de  satışa çıkarılacağı tarih ise henüz belli değil.

OKU:  App Store Üzerindeki Uygulama Sayısında Önemli Düşüş

 

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir