Akıllı Saat Pazarı Virüse Rağmen Büyüdü

60

Akıllı saat pazarı koronavirüs nedeniyle meydana gelen pandemi sürecine rağmen satışlarını artırmayı başardı. Apple şirketi 2020 yılının ilk çeyreğinde 5.2 milyon adet Apple Watkh sattı. Şirketin yıl sonuna kadar 30 milyon kadar satış yapması bekleniyor.

Huawei markası da Apple gibi yükselişte ve akıllı saat alanında yüzde 113 gibi çok dikkat çekici bir büyüme kaydetti. Huawewi gelen bilgilere göre 2.1 milyon adet akıllı saat sattı.

Samsung şirketi de 1.8 milyon akıllı saat satarak büyümesini sürdürdü. Fitbit ise yüzde 21 düşüş yaşadı ve bu durum bir anda şirket için tehlike çanlarının çaldığının habercisi oldu.

Akıllı saatlerin giderek daha fazla yetenek kazanıyor olması önümüzdeki süreçte benzer haberlerin artabalieceğini gösteriyor. Akıllı saatlerin ülkemizde de yaygınlaşmaya başladığını ancak bunun şu an düşük bir hızla gerçekleştiğini de belirtelim.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.