AMD RX 5500’ün Ne Zaman Çıkacağı Belli Oldu

71

Yeni grafik kartı AMD RX 5500’ün ne zaman çıkış yapacağı merak konusuydu. Buna dair önemli bazı gelişmeler yaşandı.

RX 5500 modeli grafik kartı kategorisine yeni bir hareketlilik kazandıracak gibi gözüküyor. Full HD oyuncular için geliştirilen bu grafik kartıyla Full HD oyunları 90 FPS gibi ideal seviyelerde oynamak mümkün olacak.

Kart 12 Aralık 2019 tarihinde piyasaya sürülecek. Navi 14 grafik çekirdeğini temel alan kart ile ilgili olarak AMD, üretici ortaklarına gerekli bilgilendirmeleri çoktan yaptı.

Grafik kartının 4 GB GDDRR6 bellekle geleceğini söyleyebiliriz. Seviyesindeki muadillerine nazaran %37 civarında daha performanslı bir kart olan RX 5500 1408 Steam çekirdeği barındırmakta ve 128 bit bellek veri yoluna sahip.

OKU:  Seviyesinin üzerinde performans gösteren Meizu Note 9 Tanıtıldı!

Kartın her ne kadar 4 GB VRAM sürümü belli olsada 6 GB veya 8 GB VRAM bulunan sürümle de gelmesine kesin gözüyle bakmaktayız. Aksi taktirde oyuncular bu grafik kartını sırf VRAM durumlarından dolayı dahi ilerleyen yıllar için yeterli görmeyebilir.

Kart ile ilgili dikkat çeken bir başka durumda sahip olduğu ismin bir dönemin dikkat çeken grafik kartı NVIDIA GeForce 5500’ü çok andırması.

 
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.