AMD RX 5600 XT İçin AMD Radeon 20.1.3 Sürücüleri Yayınlandı

42

Grafik kartı dünyasının popüler markalarından biri olan AMD, şu sıralar RX 5600 XT grafik kartıyla epey gündemde. Kartını hazır eden AMD, kartın yazılım tarafında da uyumlu olabilmesi için uğraşıyor. Bu doğrultuda AMD Radeon sürücüleri bakımından yeni bir yazılım güncellemesi yayınlandı.

Paylaşılan yeni AMD Radeon 20.1.3 sürücüsü, Radeon yazılımının AMD RX 5600 XT grafik kartıyla uyumlu hale gelmesini sağlamakta. Yani AMD, Radeon 20.1.3 sürücüyle RX 5600 XT grafik kartı için yazılım tarafında da destek sağlamış oldu. Ancak bunun ne ölçüde yapıldığı yani performans geliştirmesi tarafında bir katkısı olup olmadığı konusunda herhangi bir resmi açıklama yapılmadı.

OKU:  Acer Swift 3, AMD Yongalı Haliyle Satışa Sunuldu

Yeni Navi 7nm tabanlı grafik kartı RX 5600 XT’ye sahip olanların AMD Radeon sürücüsünü mutlaka yüklemesi gerek. Çünkü bu güncelleme her ne kadar performans tarafında çok belirginlik göstermede pek çok hatanın düzeltilmesini sağlıyor. Özellikle de siyah ekran sorunu için çözüm getiriyor.

Yazılımınızın 20.1.3 sürücüsüne güncellenmesini sağlamak için Windows işletim siteminde Radeon Settings uygulamasına girip güncellemeyi gerçekleştirmeniz gerekiyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.