AMD RX5500 Grafik Kartı Duyuruldu

209

AMD yeni grafik kartı RX5500’ü duyurdu. Böylece ürünle alakalı detaylar ortaya çıktı. Bu grafik kartı oyuncuların oyunları Full HD seviyesinde yüksek akıcılıkta oynayabilmesini sağlayacak.

Açıklanana göre grafik kartı Full HD çözünürlük seviyesinde muadil rakiplerine nazaran %37 oranında daha iyi performans sunuyor. 1845 Mhz hızına çıkabilen grafik kartı 8 GB GDRR6 bellekle kendisini gösterdi ancak ilerleyen günlerde farklı bellek kapasiteli versiyonları da satışa çıkarılabilir.

Kart 5.2 TFLOPS seviyesine çıkabilmekte olup 128 bit bellek veri yolu barındırmakta. Pek çok AAA oyununda yüksek FPS seviyelerinde etkileyici bir deneyim sunan RX 5500, oyuncuların gereksinimlerini karşılayacak gibi gözüküyor.

Kart hem masaüstü hem dizüstü bilgisayarlarda kendisini gösterecek olup bu ay sonuna dair bazı modellerinin satışa çıkarılması bekleniyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.