AMD, Yeni Bir Sürücü Güncellemesi Yayınladı

113

Teknoloj şirketlerinden AMD, Radeon Adrenalin 2020 yazılımyla ilgili olarak 20.3.1 sürümünü aktif hale getirmiş durumda. Bu sürücü daha çok Doom Eternal üzerinde odaklanmakta ancak diğer pek çok oyun için de ufak çaplı düzeltmeler sağlamakta.

Doom Eternal oynarken sistemin kilitlenmesi, oyunun çökmesi gibi sorunlar gideriliyor. AMD Radeon Adrenalin 20.3.1 sürümüyle birlikte VK_EXT_post_depth_coverage, VK_EXT_texel_buffer_alignment, VK_KHR_shader_non_semantic_info ve VK_EXT_pipeline_creation_cache_control Vulkan destekleri sunuluyor.

Güncelleme, Red Dead Redemption 2 oyununda Vulkan API kullanılarak başlatıldığı zaman meydana gelen boş ekran sorununu düzeltiyor. Canlı akış başlatıldığında Radeon yazılımının otomatik olarak kapanması sorununu da gideriyor.

Ryzen 3000 APU’larda film, video oynatılması sırasında yaşanan bozulmalar da bu güncellemeyle birlikte giderilmekte. Dolayısıyla güncelleme yalnızca oyuncuları ilgilendirmemekte.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.