AMD’den İşlemci Satışlarıyla İlgili İddialı Açıklama!

63

AMD şirketi, işlemci satışlarıyla ilgili yeni bir açıklamada bulundu. Şirketin yaptığı açıklamaya göre işlemci satışlarında önemli bir ivme yakalayarak son iki yılda işlemci satışlarını iki katına çıkardı.

Zen işlemcilerin çıkmasından sonra AMD’nin işlemci alanında pazar payını artırdığı biliniyor. AMD şirketinden yapılan açıklamaya göre pazar payında son sekiz çeyrek dönemdir artış yaşanıyor ve bu süreç sonunda tüketici arzı sayesinde satışların iki katına çıktığının altı çiziliyor.

Konuyla ilgili olarak açkılamada bulunan AMD İcra Kurulu başkası Lisa Su, pazar payının yüzde 9 seviyesinden yüzde 17 seviyesine çıktığını ifade etti.

Büyüme Sürecek

AMD Genel Müdür Yardımcısı Rick Bergman da AMD’nin satışlarının iyi gitmesinden ötürü oldukça memnun ve işlemci pazarındaki AMD payının uzun yıllar boyunca devam edeceğine inanıyor. Hem dizüstü hem masaüstü bilgisayar kategorisinde işlemci alanındaki iddiasını arttırmayı başaran AMD’nin ilerleyen süreçte mobil pazarda da ağırlığını göstermeye çalışacağı biliniyor. Bu doğrultuda pek çok yeni hamle görebiliriz.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.