Android 11, Müzik Çalar Konumunu Değiştirecek

32

 

Android 11 ile birlikte Google, Müzik Çalar uygulamasında değişikliğe gidiyor. Habere dair detaylar aşağıda…

En fazla kullanılan mobil işletim sistemi olan Android, çoğu akıllı telefon şirketinin telefonunda bulunan bir işletim sistemi olup her yıl yeni sürümler kazanıyor. Şimdi de Android 11 üzerinde çalışılıyor ve Android 11’in sahip olacağı özelliklerden biri daha ortaya çıktı.

Android 11 sürümüyle birlikte tüketiciler yeni bir müzik kontrol bölümüne sahip olacak. Yeni müzik kontrol paneli Hızlı Ayarlar bölümüne dahil edilerek kullanıcıların üst üste gelen bildirimlere rağmen müzik oynatıcısına daha kolay bir şekilde ulaşabilecek yani müzik oynatıcısı bildirim geldikçe aşağıya inmek yerine sabit kalacak. Bu ufak ancak pratik düzenleme müzik oynatıcısının bildirim ekranında daha hızlı ve kolay bir biçimde ulaşılmasını sağlayacak. Öte yandan aslına bakarsanız zaten Samsung gibi üreticilerin arayüzlerinde müzik oynatıcı sabit olarak duruyor. Yine de stok Android arayüzü için önemli bir nitelik sunulduğunu söylemek mümkün.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.