Android Güncellemeleri Yüklenmeden Test Edilebilecek

158

Akıllı telefonlar için düzenli aralıklarla yazılım güncellemeleri paylaşılıyor. Ancak yazılım güncellemeleri bazen telefona katkı sağlayacağı yerde tam aksine sorunlara neden olabiliyor. Bu gibi durumlara karşı artık test etme imkanı sunuluyor. Google, Android güncellemelerinin cihaza yüklenmeden test edilebilmesine imkan tanımak istiyor ve bu doğrultuda Android 10 üzerinde değişikliklere gitti.

Android 10 sürümüyle beraber Dinamik Sistem Güncelleştirmeleri fonksiyonu kullanıcılara sunulacak olup böylece mevcut kurulum etkilenmeden OTA güncellemelerinin uygulanması mümkün hale geliyor.Kullanıcının geçici sistem bölümlerini oluşturup Android sürümler arasında ön yüklemelere imkan tanıyan DSU, kullanıcılar için önemli oranda kolaylık sağlayacak gibi gözüküyor.

Aslında pek çok kullanıcının bir süredir çıkmasını beklediği bu özelliğin artık kendisini gösterdiğini ve yakın zamanda yaygın hale gelebileceğini söyleyebiliriz.

 
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.