Android Güncellemelerini En Hızlı Yayınlayan Marka Belli Oldu

228

Akıllı telefonlar için güncellemelerin hızlı bir şekilde yayınlanması son derece önemli. Bazı markalar güncellemeleri daha çok önemseyip çok hızlı bir şekilde sunmaya çalışıyorken bazı markalar da oldukça gecikiyor. Counterpoint, bu hususta bir araştırma yaptı ve Android güncellemeleriyle ilgili olarak en hızlı markanın hangisi olduğunu açıkladı.

Counterpoint, Android güncellemesindeki en hızlı ismin HMD Global çatısı altındaki Nokia olduğunu duyurdu. Nokia, özellikle Pie güncellemeleri ve doğrudan Pie işletim sistemi sürümlü telefon satışlarıyla taktir toplamıştı. Satışa sunduğu telefonların %96’sı Android Pie işletim sistemine sahip oldu.

İkinci sırada ise %89 oranla Samsung bulunuyor. Birinci ile ikinci arasında büyük bir fark bulunuyor ancak Samsung ile Nokia markalarının ilgilenmek zorunda olduğu telefon sayısının epey farklı olduğunu da ifade etmek gerekiyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.