Android için WhatsApp’a Parmak İzi Giriş Özelliği Aktif Edildi!

198

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’tan Android kullanıcılarını sevindirecek güzel bir haber var. Şirket, iOS kullanıcılarından sonra şimdi de Android kullanıcıları için parmak izi ile giriş özelliğini aktif hale getirdi.

Hemen hemen herkes WhatsApp kullanıcısı ve arkadaşlar ile olan iletişimler genel olarak bu uygulama üzerinden gerçekleştiriyor. Her kullanıcı da uygulama üzerinde gerçekleştirdiği yazışmaların başka biri tarafından okunsun istemiyor. Bu konuda da Android kullanıcılarının merakla beklediği özellik nihayet şirket tarafından aktif hale getirildi. iOS platformunda hali hazırda var olan özellik şimdi de Android kullanıcılarına sunuldu.

  • Parmak izi ile giriş özelliğini aktif edebilmeniz için WhatsApp uygulamanıza girin ve ardından sırayla AYARLAR- HESAP-GİZLİLİK butonlarını seçin.
  • Açılan sayfanın en altında “Parmak izi kilidi” yazısını göreceksiniz. Yazıya tıklayın ve “Parmak iziyle aç” yazısının karşısındaki butonu aktif hale getirin.
  • Uygulama sizden parmak izinizi taratmanızı isteyecektir. Parmak izinizi tarattıktan sonra karşınıza bu sefer WhatsApp’ın ne kadar süre kilitli kalacağını gösteren pencere çıkacak. Eğer “Anında” seçeneğini seçerseniz uygulamadan çıktığınız an WhatsApp anında kitlenecektir.Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.