Android ve iPhone İçin YouTube’u Arka Planda Çalıştırma Yöntemleri

506

Birçok insan YouTube üzerinden şarkı dinlemekte ve video izlemekte. Fakat şarkı dinlerken veya video izlerken YouTube uygulaması arka planda çalıştırılamıyor. YouTube’u arka planda çalıştırmak için iPhone ve Android cihazlarda bir yol var. İşte bu yol…

Birçoğumuz YouTube uygulamasını oldukça kullanmaktayız. YouTube kullanırken karşılaştığımız en önemli sorunlardan biri de, YouTube uygulamasını arka planda çalıştıramamız. Google bunun için YouTube Red’i tavsiye ediyor fakat bu da ücretli. Ücretli olduğu kadar zaten Türkiye’de henüz kullanılmıyor. Hal böyle olunca da YouTube’u arka planda çalıştırmak için yollar aranmakta. Android ve iPhone cihazları için Youtube’u arka planda çalıştırmanın yolu var. Chrome üzerinden YouTube videolarını arka planda oynatabilirsiniz.

Chrome tarayıcısından youtube adresine girin. Sağ üst köşede bulunan üç noktaya tıklayın. Ardından “Masaüstü Sitesi İste” seçeneğini seçin ve çalmak istediğiniz videoyu açın. Chrome tarayıcısından çıkınca Android kullanıcısıysanız bildirimler menüsünde,  iPhone/iPad kullanıcısıysanız denetim merkezinde o anda çalan müziği göreceksiniz.

 
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.