Android ve iPhone İçin YouTube’u Arka Planda Çalıştırma Yöntemleri

374
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Birçok insan YouTube üzerinden şarkı dinlemekte ve video izlemekte. Fakat şarkı dinlerken veya video izlerken YouTube uygulaması arka planda çalıştırılamıyor. YouTube’u arka planda çalıştırmak için iPhone ve Android cihazlarda bir yol var. İşte bu yol…

Birçoğumuz YouTube uygulamasını oldukça kullanmaktayız. YouTube kullanırken karşılaştığımız en önemli sorunlardan biri de, YouTube uygulamasını arka planda çalıştıramamız. Google bunun için YouTube Red’i tavsiye ediyor fakat bu da ücretli. Ücretli olduğu kadar zaten Türkiye’de henüz kullanılmıyor. Hal böyle olunca da YouTube’u arka planda çalıştırmak için yollar aranmakta. Android ve iPhone cihazları için Youtube’u arka planda çalıştırmanın yolu var. Chrome üzerinden YouTube videolarını arka planda oynatabilirsiniz.

OKU:  YouTube Music Uygulaması Türkiye İçin de Aktif Oluyor

Chrome tarayıcısından youtube adresine girin. Sağ üst köşede bulunan üç noktaya tıklayın. Ardından “Masaüstü Sitesi İste” seçeneğini seçin ve çalmak istediğiniz videoyu açın. Chrome tarayıcısından çıkınca Android kullanıcısıysanız bildirimler menüsünde,  iPhone/iPad kullanıcısıysanız denetim merkezinde o anda çalan müziği göreceksiniz.

 

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir