Android Mobil Veri Sınırlandırma

26

Popüler işletim sistemlerinden Android üzerinde veri sınırlandırma yapma imkanınız bulunuyor. Bunun için herhangi bir ek yazılıma ihtiyacınız yok. Birkaç adımı uygulayarak kolayca yapabiliyorsunuz.

Günümüzde internet kullanımı için kullanıcılar bilgisayar yerine mobil cihazları tercih etmeye başladı. Akıllı telefonların kolay taşınabilmesi, her an insanın yanında olması internete kolayca bağlanılabilmesine imkan tanıyor.

Akıllı telefonlar için genellikle 4 GB , 6 GB gibi aylık internet paketleri satın alındığı için kota unsuruna dikkat etmek, çoğu zaman mobil veriyi sınırlandırmak gerekiyor çünkü özellikle Instagram gibi sosyal medya uygulamaları ciddi anlamda internet harcıyor.

Android Veri Sınırlandırma Nasıl Yapılır?

İlk olarak telefonunuzda Ayarlar ekranını açın ve oradan Kablosuz Bağlantı ve Ağlar kısmına dokunun. Aynı kısımdan Veri Kullanımı yazısının üzerine dokunun. Sonrasında Diğer Veri Ayarları kısmına dokunun.

OKU:  WhatsApp Uygulamasına Yaş Sınırı Getiriliyor

Şimdi Aylık Veri Limiti kısmında Ayarlanmadı yazısının üzerine dokunun. Dokunduğunuz zaman Aylık Veri Limiti başlıklı bir pencere çıkacaktır. Oraya MB cinsinden limit rakamını girerek Tamama basın. Böylece veri limiti uygulamış olacaksınız.

Veri limiti sayesinde telefonunuz belirlediğiniz limit örneğin 1000 MB ise bunun dışına çıkmayacak. Kotalı internet kullananlar için gayet isabetli bir özellik.

Böylece Android işletim sisteminde mobil veri sınırlandırmasının nasıl yapıldığına değinmiş olduk.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.