Android Q’nun Özellikleri Bu Kez Resmi Olarak Duyuruldu

169
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Google, Android Q işletim sisteminin başlıca özelliklerini bu kez resmi olarak duyurdu. Yeni sürüm kullanıcıların hoşuna gidebilecek pek çok özelliğe sahip olacak.

Yeni Android sürümü Android Q, bu yıl içerisinde telefonlar için sunulmaya başlayacak. Pixel kullanıcıları Android Q işletim sistemi hususunda daha avantajlı olacak.

Android Q işletim sistemi kullanıcılar için yeni pek çok özellik sunacak. Örneğin karanlık mod bunlardan biri olacak. Karanlık mod bir süredir uygulamalarda yaygınlaşmaya başladı. Özellikle sosyal medya uygulamaları karanlık mod için destek sunmakta. Karanlık mod göz sağlığı açısından tavsiye edilmekte. Aynı zamanda bataryadan daha düşük güç tüketimi sağlamakta.

OKU:  Galaxy Note 8 için önemli bir güncelleme paylaşıldı

Android Q işletim sistemi bulunan akıllı telefonların minimum üç yıl süreyle güvenlik güncelleştirmelerinden yararlanması söz konusu olacak. Android One programının kapsamı da genişletilecek.

Q ile birlikte odaklanma modu kullanıcıların beğenisine sunulacak. Özellik o an yapmak istediğiniz işe odaklanmanızı sağlamakta. Pratikte Rahatsız Etmeyin moduna benzediğini ancak bazı fonksiyonları bakımından ayrıldığını söyleyebiliriz.

Uzun bir süredir akıllı telefonlarda kullanılan ve tabiri caizse bir sembol haline gelen geri tuşu, Android Q ile beraber söz konusu olmayacak.Ekran kaydırma hareketleri daha yaygın olacak. Ekran kaydırma yapılarak bir uygulama içerisinden geriye gidilebilecek. Bu değişiklik ilk etapta bir alışkanlık sorununa neden olabilir.

OKU:  LG V20 için Android Oreo güncellemesi çıktı

Google, Android Q ile beraber konum gizliliği işini daha çok önemsiyor. Artık uygulamaların sessiz sedasız bir şekilde konumunuzu kullanması söz konusu olmayacak. Android Q işletim sistemli telefonlar 5G devrimi için de uygun olacak.

Artık videolara internet bağlantısı olmasa dahi otomatik olarak alt yazı ekleyebileceksiniz. Harita uygulaması üzerinde de önemli değişiklikler sunularak akıllı yanıtlama bildirimleri fonksiyonları kullanılacak.

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir