Android Telefonlara Telefon Görüşmelerini Kaydetme Özelliği Geliyor

137

Android cihazlara yönelik olarak sürekli geliştirmeler yapılıyor ve bu geliştirmeler yazılımsal tarafta güncellemelerle birlikte kullanıcılarla buluşuyor.

Şu an en fazla kullanılan akıllı telefon işletim sistemi olan Anadroid, telefon görüşmeleri esnasında görüşmenin kayıt atına alınmasını sağlayabilecek bir özellik kazanıyor. Bundan sonra Android cihazlarda yapılan telefon görüşmeleri görüşme sırasında kaydedilebilecek ve sonrasında paylaşılabilecek.

Android telefon uygulaması üzerinden sunulacak olan bu özellik her ülkede açık olmayacaktır. Dolayısıyla özellik örneğin bizim ülkemizde kullanılamayabilir.

Arama esnasında kayıt yapmak, ses kaydedicisinde olduğu gibi kayıt tuşuna basmak kadar kolay olacak.

İhlal oluşturur mu?

Biri örneğin sizi aradı ve kaydetme tuşuna bastı ancak siz sesinizin kaydedilmesini istemiyordunuz. Bu durumdan dolayı endişelenmeniz gayet doğal olacaktır. Neyse ki gelen bilgiler özellik aktif edildiği anda karşı tarafa uyarı gönderileceğini gösteriyor. Yani siz birisiyle telefonda görüşme yaptığınız sırada eğer o kişi kaydetme tuşuna basıp görüşmeyi kaydetmek isterse o halde size uyarı gelecek ve siz de ona göre hareket edebileceksiniz.

Arama kaydedilmesi sırasında arama duraklatıldığı zamanda da yine kişiye sesli olarak bildirimde bulunulacak. Arama kaydını silmek için ise Telefon uygulamasının içerisinden Son Aramalar bölümünden arayanın ismine dokunduktan sonra arama kaydı basitçe dinlenebilecek veya silinebilecek.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.