Apple AirTags Kullanıcıların Değerli Eşyalarını Kaybetmesini Önleyecek

24

Teknoloji şirketlerinden Apple yeni bir cihazla daha karşımıza çıkıyor. AirTags isimli cihaz kullanıcıların değerli eşyalarını kaybetmesinin önüne geçecek.

Apple AirTags aparatını iCloud hesabına tanımlayıp ardından yanınızdan ayırmak istemediğiniz, kaybolmasını istemediğiniz eşyalarınızın üzerine tutturuyorsunuz. Söz konusu aparat sayesinde eğer ürün sizden uzaklaşırsa o halde uyarı alıyorsunuz ve böylece ürünün kaybolması önlenmiş oluyor.

Cihazımı Bul fonksiyonu ile takip edebildiğiniz AirTags aparatı, önemli eşyaların kaybolmasını UWB teknolojisi ile önleyecek. Söz konusu teknoloji daha geniş radyo dalgasının kısa mesafelerde daha fazla veri aktarılabilmesine imkan tanımaktadır.

Apple şirketi Airtags aksesuarı ile ilgili olarak performans testi gerçekleştirmekte ve testlerin tamamlanması 6 Kasım tarihini bulacak. Testler bittikten sonra bir ay içerisinde de satışa sunulması bekleniyor. Hangi fiyattan geleceği ise ayrı bir merak konusu.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.