Apple Çin Pazarında Önemli Bir Büyüme Kaydetti

362

Apple, Çin akıllı telefon pazarında önemli bir gelişme gösteriyor. Öğrenilen bilgilere göre şirketin büyüme oranı geçtiğimiz yıla oranla yüzde 40.

Popüler teknoloji şirketlerinden Apple, nüfusu nedeniyle dünyanın en büyük pazarı olarak kabul edilen Çin pazarında önemli bir artış yakaladı. Şirket, geçtiğimiz yıla oranla yüzde 40 civarında bir büyüme kaydetti. Çin pazarının akıllı telefon kategorisinde en önemli markaları incelemek için aşağıdaki grafiğe bir gözatın;

Grafikte görüldüğü gibi mavi renk ile işaretlenmiş kısım 2016 yılına ait veriler. Yeşil tüpler ise bu yılın rakamlarını ifade ediyor.

Oppo hariç diğer şirketler geçen yıla göre büyük bir gelişme göstermiş ve pazardaki paylarını arttırmışlar. Çin akıllı telefon pazarının hakimi Huawei, ikinci Oppo, üçüncü Vivo, dördüncü Xiaomi ve beşinci sırada da Apple var.

Apple, geçen yıla göre yüzde 40 oranındaki yükselişi ile inanılmaz dikkat çekiyor. Çin’de artık insanlar Apple marka telefonlara daha fazla ilgi göstermeye başladılar. Tabii Vivo ve Xiaomi’nin pazardaki artışlarını da es geçmemek gerekiyor.

 
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.