Apple Eski Cihazları İçin iOS 12.4.7 Güncellemesini Yayınladı

127

Apple şirketi tarafından iOS 12.4.7 yazılım güncellemesi resmen paylaşıldı. Söz konusu güncelleme eski model iPhone ve iPad cihazları için sunuldu.

Yayınlanan yeni 12.4.7 numaralı güncelleme iOS işletim sistemli cihazlar için büyük çaplı değişiklikler sunmamakla birlikte güvenlik hususunda bazı iyileştirmeler içeriyor.

Apple şirketinin bataryası eskiyen cihazlara sunduğu güncellemelerde cihazları yavaşlattığı biliniyordu. Bunun cihazın ömrünü uzatmak için yapıldığını öne süren Apple’ın bu yeni güncellemesi de performans konusunda bazı soru işaretlerinin oluşmasına sebep olmuş durumda. Her ne kadar güvenlik odaklı bir güncelleme olduğu belirtilsede performans konusunda bazı kırpmalar da söz konusu olabilir.

Eğer cihazınıza güncelleme gelip gelmediğini görmek isterseniz cihazınızın Ayarlar kısmından güncellemeyi denetleyebilirsiniz. Güncellemenin iPhone 5s, birinci nesil iPad Air gibi Apple’ın oldukça eski cihazlarını da ilgilendirdiğini belirtelim.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.