Apple Katlanabilir Telefon Üretecek Mi? Belli Oldu

89

Teknoloji şirketleri arasında mühim bir yere sahip olan Apple, katlanabilir akıllı telefon üretimi hususunda start butonuna bastı. Apple tarafından yeni bir patent başvurusu yapıldığı ortaya çıktı. Aynı zamanda şirketin bu hususta ilk başvurusunun 2016 yılına ait olduğu ortaya çıkarken, firmanın patent başvurularında kullandığı çizimler bazı ipuçlarını da beraberinde getirdi.

Cihazın menteşeleri yumuşak bir yapıda dizayn edilmiş olup böylece telefon katlama sırasında herhangi bir çizgi oluşmasının önüne geçilmesi amaçlanıyor. Aynı zamanda esnek cam paneller kullanıldığı ortaya çıkarken Apple’ın katlanabilir telefon hususundaki ilk ürününü ne zaman ortaya koyacağı merak konusu. Büyük olasılıkla tanıtılması 2021 yılını bulacak.

Katlanabilir akıllı telefon kategorisinde pek çok teknoloji şirketinin Apple’dan daha önce hareket ettiği düşünüldüğünde Apple’ın yeni ürününde farklılıklar ortaya koyması zaruri bir unsur haline gelmiş gözüküyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.