Apple Mühendisi iPhone X’in Ailesi Tarafından Sızdırılması Nedeniyle Kovuldu

371

Apple’da mühendis olarak çalışan bir kişi, kızının yaptığı hata nedeniyle işten kovuldu. Olay iPhone X’in Apple’dan izinsiz bir şekilde sızdırılmasıyla başladı.

iPhone X, şu günlerde Apple’ın yeni mobil cihazlarından biri ve ürünü ilk kez Brooke Peterson isimli bir YouTuber sızdırmıştı. Yaptığı bir yayında elinde iPhone X olan ve cihaz ile ilgili izinsiz paylaşımlar yapan Brooke Peterson, bu yetkiye babası sayesinde ulaşmıştı.

Sadece görevlilerin bildiği ve açabildiği iPhone X modeli Brooke Peterson tarafından bir güzel incelendi ve internette paylaşıldı. Bunun üzerine araştırma yapan Apple, bu paylaşımı yapan kişinin mühendislerinden birinin kızı olduğunu saptadı. Neticede kızının böyle bir paylaşım yapmasına engel olmayan mühendis işten atıldı.

Apple, bu tür konularda oldukça titiz. Şirket içerisindeki sırların sızdırılması pek çok dava konusuna da yol açıyor. Ancak şu ana kadar mühendis hakkında Apple tarafından açılmış bir dava yok. Tabii bu durum önümüzdeki günlerde değişkenlik gösterebilir.

 
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.