Apple, Türkiye’de 15.000 TL Maaşla Çalışacak Elemanlar Arıyor

395
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Dünyanın en zengin şirketlerinden Apple, Türkiye’de evden ve zaman zaman ofis ortamından çalışacak ekip arkadaşları arıyor. Şirketin önerdiği maaş ise oldukça dikkat çekici. Apple Servis ve Destek departmanında görev almak üzere Ankara, İstanbul ve İzmir illerinden başvurular bekliyor.

Apple’ın başvuru yapacaklarda aradığı en önemli şart kişinin İngilizce ve Türkçe dillerini akıcı bir şekilde konuşabilmesidir. Zaten Türkçe başvuracak kişinin ana dili olduğu için sorun olmayacaktır. Fakat İngilizce’yi de ana diliniz gibi bilmeniz gerekiyor. Hatta Apple, başvuru sırasında yollayacağınız özgeçmişinizi de İngilizce olarak yollamanızı istiyor. Türkçe dilde gönderilecek özgeçmişler incelemeye alınmayacak.  Aynı zamanda teknik destek verebilmek için önce teknik donanımınızın yüksek olup olmadığı da onlar için oldukça önemli.

OKU:  The Witcher - GOTY büyük bir indirim aldı

Elbette Apple üzerinde çok sayıda farklı pozisyon için de ilan açılıyor. Yani yukarıdaki şartlar farklılık da gösterebilir.

Aynı zamanda Apple’ın meşhur sorularını da cevaplamak durumundasınız. Örneğin Apple’ın sorabileceği sorular şu şekildedir:

  • Seni buraya ne getirdi?
  • 8 yaşında bir çocuka anlatıyormuş gibi modem cihazının ne işe yaradığını anlatın.
  • En yakın arkadaşınız kim?
  • 2 tane yumurtanız olsaydı ve kırmadan en yüksek kata çıkarmanız gerekseydi, bunu nasıl yapardınız? En iyi çözüm nedir?
  • İlginç bir sorun bulun ve bunu nasıl çözdüğünüzü anlatın.
  • Her gün dünyada kaç çocuk doğuyor?
  • 100 adet bozuk paranız var, 10 adeti tura, 90’ı yazı şekilde masanın üzerinde. Herhangi bir şekilde göremiyor, dokunamıyorsunuz. Hepsini eşit bir şekilde ikiye ayırmalısınız.Nasıl yapardınız?
  • Kendini anlat, seni ne meraklandırıyor?
  • 3 kutu var. 1’inde elma, 1’inde portakal ve 1’inde hem elma hem portakal var. Kutuların etiketi de yanlış ve sen yalnızca 1’ini açıp bakarak diğerlerinin etiketini nasıl düzeltirsin?

Eğer bu soruları çözebileceğinize, işi alabileceğinize inanıyorsanız Apple resmi internet sitesindeki ilgili sayfaya giderek özgeçmişinizi gönderebilirsiniz. Özgeçmişi göndermek için ilk önce bir Apple kimliğine sahip olmanız gerektiğini söyleyelim.

OKU:  iPhone X, Türkiye'de Satışa Sunuldu!
Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir