Apple Virüs Salgını Nedeniyle Çin’de Kepenkleri İndirdi

69

Teknoloji şirketlerinden Apple,  Çin’de bulunan mağazalarını bir süre için kapatma kararı aldı. Bunun altında yatan sebep ne? Detaylar haberimizde…

Dünya gündeminde şu sıralar corona virüsü var. Giderek yayılan virüs teknoloji dünyasında da çok fazla söz konusu olmaya başladı. Apple, virüs salgınından etkilenen teknoloji şirketlerinden biri oldu ve şirket, Çin’de bulunan mağazalarını corona virüsü sebebiyle geçici olarak kapatma kararı aldı.

Apple’ın Çin’de bulunan mağazalarını kapatmasının nedeni Çin’in virüsün ortaya çıkıp yayılmaya başladığı ülke olması. Yüzlerce kişinin ölümüne sebep olan virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 260’a dayandı. Asya geneline hakim olan virüs ile ilgili olarak pek çok uluslararası kuruluş da harekete geçerken ABD merkezli teknoloji şirketlerinden Apple, Çin’de bulunan  mağazalarını en az 9 Şubat’a kadar kapatma kararı aldı. Apple cephesinden gelen resmi açıklamada Çin’deki tüm mağazaların yanında ofislerin de 9 Şubat tarihine kadar kapatılacağının altı çizildi.

Apple cephesinden gelen açıklamada; Taraflarınca kapatılan mağazaların mümkün olan en kısa sürede tekrar açılmak istendiği de ifade edildi.

 
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.