Artık PUBG’yi ara vermeden saatlerce oynamak mümkün olmayacak

377
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

PUBG oyunu ilk kez PC platformunda kendisini göstermişti. Geliştirici ekip oyunun çok sevildiğini görünce farklı platformlara da sunmuştu. Mobil platform da bunlardan biri.

Ülkemizde de oldukça yaygın olmaya başlayan PUBG mobil oyunculuğu bazı oyuncular tarafından o kadar abartıldı ki durum kontrolden çıktı. Oyuncular PUBG’yi telefonlarından aralıksız olarak uzun saatler oynadıktan sonra bazı tartışmalar da ortaya çıktı. Oyun mobil alanda özellikle Asya’da büyük bir popülerlik yakalamış ve Hindistan’da da yoğun ilgi ile birlikte tartışmaların dozajı artmıştı.

Ücretsiz olarak oynanabilmesi de PUBG’nin popülerliğini arttıran önemli etkenlerden biri oldu. Ancak uygulama içi satın alma işini abartan ve hatta ölene kadar PUBG oynamaya devam eden oyuncular olunca Hindistan’ın bazı bölgelerinde oyun yasaklandı. Geride bıraktığımız günlerde bazı oyuncular Hindistan’da kamuya açık alanda PUBG oynamaları nedeniyle yakalanıp tutuklandı.

OKU:  Xbox One İçin PUBG Güncellemesi Geliyor

Oyunun yapımcı firması olan Tencent, yaşanan bu gelişmelerin ardından yeni bir proje üstlendi. Artık oyunu ara vermeden uzun saatler boyunca oynamak mümkün olmayacak. Oyunu uzun süre oynayan oyunculara bir süre sonra bir hatırlatıcı bildirim gönderilecek. Bu süre altı saat. Bir oyuncu mobil alanda altı saat aralıksız PUBG oynarsa bir bildirim alacak ve oyunu kilitlenecek. Kilit bir süre sonra kendiliğinden açılacak.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

TAG


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir