Artık Twitter’da İsteyen Herkes Mavi Rozet Alabilecek

514

Dünyanın  en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından Twitter’ın mavi rozet özelliği ile ilgili önemli bir değişiklik yapılıyor. Twitter’da artık bir kişinin mavi rozet alabilmesi için tanınmış kişi olması gerekmeyecek.

Periscope üzerinde canlı yayın yapan Twitter CEO’su Jack Dorsey, Twitter kullanıcılarının oldukça seveceği bir müjdeyi verdi. Normalde Twitter üzerinde mavi rozet almak çok kolay değil ve geçtiğimiz günlerde bu özelliğin askıya alındığına şahit olmuştuk. Fakat Dorsey, bu konu ile ilgili önemli bir düzenleme yaptıklarını, yakında isteyen herkesin mavi rozet sahibi olabileceğini söyledi.

Mavi rozet, Twitter’da daha çok tanınmış kişilerin gerçek hesap olduğunun anlaşılması için kullanılıyor. Örneğin ünlü bir futbol yıldızının gerçek hesabının sahte hesaplardan ayırt edilebilmesi için fayda sağlıyor. İşte Twitter, artık ünlü olmayanların da mavi rozet alma hakkını saklı tutacak. Herkesin doğrulanmış hesabının bulunmasını isteyen Twitter, önümüzdeki süreçte bu konuda girişimlerini ortaya çıkaracak.

OKU:  Halk Ucuz iPhone Almak İçin Migros Mağazasında Birbirini Ezdi

Statü sembolü olarak kullanılmasından rahatsızlık duyuluyor

Öte yandan Twitter ürün müdürü David Gasca da konu ile ilgili bir açıklama yapmış, mavi rozet özelliğinin amacından saptırıldığını, statü göstergesi olarak kullanılmaya başladığını söylemişti. Artık mavi rozetin herkese sunulacak olmasının altında yata sebeplerden birinin de bu olduğun tahmin etmek zor değil.

Twitter ekibinin bu yeni kararı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.