Artırılmış Gerçeklik Yeni Bir Boyut Kazandı!

116

Artırılmış gerçeklik ile alakalı olarak kopyala ve yapıştır eylemi üzerine bir süredir yapılan çalışmalar sonuç verdi ve fonksiyonun nasıl çalıştığına dair Twitter üzerinden heyecan verici bir paylaşım yapıldı.

Henüz yeni ortaya çıkan AR Cut & Paste isimli uygulamayla artırılmış gerçeklik üzerinde önemli bir aşama gerçekleştirildi. AR Cut & Paste isimli yeni akıllı telefon uygulamasının nasıl çalıştığına dair Twitter üzerinde bir paylaşım yapıldı. Söz konusu videoyu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Görüldüğü üzere bu uygulama ile birlikte artık çevrede bulunan nesneleri akıllı telefon ekranınız ile doğrudan bilgisayar ekranına resim olarak aktarabileceksiniz. Bu yararlı fonksiyon kullanıcılara özellikle çalışmaları sırasında büyük kolaylık sağlayacak. Dolayısıyla görüntülerin öne fotoğrafını çekip sonrasında kırpıp o şekilde teker teker uzun yoldan belgenize eklemek yerine bu şekilde kısa yoldan işlemlerinizi yapabileceksiniz.

Özelliği kullanabilmek her akıllı telefonda muhtemelen mümkün olmayacak. En azından günümüz telefonlarında bunun zor olduğunu çünkü Apple Lidar ismi verilen 3D Tof kamera yapısının gerektiğini, bu kamera yapısının ise iPad Pro’nun ardından iPhone 12 serisi ile karşımıza çıkacağını ve iPhone telefonların kısa vadede bu doğrultuda önemli bir avantaj sağlayacağını söyleyebiliriz.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.