AsRock Grafik Kartı Pazarına AMD İle Girmeyi Tercih Etti

430

Daha önce sizlere diğer Türk haber sitelerinden çok daha önce AsRock’un grafik kartı pazarına katılacağının haberini vermiştik. Şimdi de grafik kartı pazarına resmen katıldı ve bunu AMD ile yapmayı tercih etti.

AsRock, AMD RX 500 serisine ait GPU’lar ile grafik kartı pazarına dahil oldu. AsRock Phantom Gaming olarak adlandırılan bu serinin içerisinde çok sayıda AMD grafik kartı bulunuyor.

AsRock Phantom Gaming AMD serisi şu şekilde:
  • AMD Radeon RX 550 2 GB ve 4 GB
  • AMD Radeon RX 560 2 GB ve 4 GB
  • AMD Radeon RX 570 8 GB
  • AMD Radeon RX 580 8 GB

Bu modeller AMD’nin RX 500 serisine ait giriş, orta ve üst segment örnekleri olarak karşımıza çıkıyor. Yeni nesil Polaris mimarili kartlar, AMD’nin en güncel serisinin içerisinde yer alıyor.

Kartların hepsinin özel soğutmalı olduğunu belirtelim. Ekstra büyük bakır tabanlı alüminyum ısı boruları ve iki büyük fan sistemi bulunuyor. Kağıt üzerinde iyi bir performans sunacağa benziyor fakat elbette serinin geleceği tam yük testlerinde ve uzun süreli kullanımlarla birlikte açığa çıkacak.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.