Assassin’s Creed Origins Sağlık Barının Yalnızca Biri Dolu Gözüküyor (Çözüm)

112
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Assassin’s Creed Origins, ülkemizdeki popüler video oyunlarından biri olup, bundan iki yıl kadar önce piyasaya sürülmüştü. Günümüzde ilgiyle oynanmaya devam ediliyor.

Oyunda bulunan bir durum keşfettim ve bu duruma karşı Türkçe bir kaynaktan herhangi bir çözüm içeriği paylaşılmadığını gördüm. Elbette teknotechnic el atana kadar…

Origins’te sağlık barı toplam üçe ayrılıyor. Normal bir durumda barların tamamının dolu gözükmesi gerekiyor. Ancak bazen oyuncular barların yalnızca birinin dolu gözüktüğünü, diğer iki barın boş gözüktüğünü ifade ediyor.

Diğer iki barın dolu olmamasının sebebi olarak zırhın hasar görmüş olabileceği düşünülüyor. Oysa bu yanlış. Oyundaki mekaniğe göre silahlardan bazıları canın eksilmesine neden oluyor. Zaten silahı seçme ekranına yani teçhizat ekranına geldiğinizde, silahın üzerinde kırık kalp işareti bulunduğunu görüyorsunuz. Kırık kalp işareti, söz konusu silahın can barını olumsuz yönde etkileyeceğine dair bir işaret.

OKU:  2017'nin En İyi Oyunları Açıklandı

Dolayısıyla farklı bir silah seçimi yaptığınız zaman can barınız tekrar fullenecektir. Ancak tercih ettiğiniz yeni silahta kırık kalp ifadesinin olmamasına dikkat edin. İşinize yaradıysa yorum bırakmayı unutmayın. İyi oyunlar.

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir