ASUS, 27 inç Boyutundaki Yeni 2K Kavisli Monitörünü Duyurdu

127

ASUS şirketi yakında 27 inç büyüklüğünde ekranı bulunan yeni bir kavisli monitör piyasaya sürecek. Habere ilişkin detaylar aşağıda…

Monitör teknolojilerinde son yıllarda kavisli akımı yaşandığını biliyoruz. Kavisli ekranlı monitörler özellikle oyuncular için daha iyi bir deneyim sağlıyor. ASUS şirketi bu bağlamda yeni Asus ROG Strix XG27WQ ürününü piyasaya sürecek. Asus ROG Strix XG27WQ , 27 inç büyüklüğünde kavisli bir oyuncu monitörü. Oyunlarda çok daha iyi bir performans almanıza yarıyor.

Asus ROG Strix XG27WQ cihazının en belirgin özelliklerinden biri 2560 x 1440 piksel çözünürlüğü de sunabiliyor olması. Böylece hem 2K hem kavisli hem de 27 inç bir oyuncu monitöre arayanlar için biçilmiş kaftan gibi gözüküyor. Üstelik monitör 1 ms griden griye tepki süresi sunuyor ve 2K çözünürlükte 165 Hertz tazeleme hızı sunabiliyor. AMD FreeSync desteğine de sahip olan monitör, oyun harici kullanımlar için mavi ışık filtresine de sahip.

Asus ROG Strix XG27WQ dolu dizgin özelliklere sahip bir monitör olacak ve elbette fiyatı bu doğrultuda büyük merak konusu. Ancak henüz fiyatının belli olmadığını, bunun için biraz daha beklemek gerektiğini belirtelim. Ürün genel itibariyle Asus Rog Strix XG27VQ modelinin bir üst versiyonu olacak. Söz konusu model Full HD çözünürlük 144 ms tepki süresi sunmasına  rağmen 3.200 TL civarında bir fiyatlandırmayla satılmakta. Bu göz önüne alındığında yeni ROG Strix XG27WQ rahatlıkla 4000 TL bandını aşacaktır.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.