Asus ROG Swift 360Hz Yenileme Hızıyla Bir İlki Başarıyor

101

Oyuncu ekipmanları konusuna ağırlık veren ve pek çok hamle sergileyen teknoloji şirketlerinden Asus, oyunculara yönelik 360Hz yenileme hızına sahip yeni oyuncu monitörünü duyurdu.

Monitörler eskiden oyuncu monitörleri olarak ek bir paranteze ayrılmazdı. Günümüzde ise artık oyunculara özel PC ekipmanları bulunduğu gibi oyuncuya özel monitörler de bulunuyor. Asus ROG Swift 360Hz G-SYNC modeli bu noktada dikkat çeken bir oyuncu monitörü. Çünkü bu monitör sahip olduğu yüksek tazeleme hızıyla bir ilkin habercisi.

Oyuncu monitörlerinde günümüzde 144 Hz yaygın olarak kullanılıyor ve 144 Hertz yenileme hızına sahip bir oyuncu monitörü iyi ve yeterli kabul ediliyor. Ancak bazı oyuncular bunun daha da fazlasına ihtiyaç duyabiliyor. İşte Asus’un yeni ROG Swift 360 Hz G-SYNC oyuncu monitörü, tam 360 Hertz yenileme hızına çıkabilmesiyle büyük bir imkan sağlıyor.

Yeni ROG Swift 360Hz G-SYNC monitörü, isminden de anlaşılabileceği üzere G-SYNC teknolojisi için gereken tüm desteği sağlamakta. Böylece oyuncular monitörlerinde G-SYNC özelliğini sorunsuz bir şekilde kullanabilmekte. Elbette bunun için G-SYNC destekli bir NVIDIA grafik kartına sahip olmaları gerekmekte.

Monitörün çözünürlük ve ekran ebatından da bahsedelim: Cihaz Full HD çözünürlük desteklemekte ve ekranı 24.5 inç boyutunda. Full HD çözünürlük ve 24.5 inç ekran gayet ideal gözükmekte. Zaten 2K veyahut 4K çözünürlük desteği bulunsaydı o halde 360 Hertz desteklemesinin bir anlamı kalmayacaktı çünkü oyunların çoğunda gerçek 360 FPS alınabilmesi bir hayli güç.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.