ASUS Tinger Edge R Geliyor

134

Teknoloji şirketlerinden ASUS, yeni yapay zeka devre kartı Asus Tinker Edge R ile geliyor. Habere dair detaylar aşağıda…

Amatör geliştiricilerin makine öğrenme sürecinde önemli bir fayda sağlayabilecek olan yeni Asus Tinker Edge R cihazı geliyor. Bu cihaz bir yapay zeka kartı olup yapay zeka ile ilgilenen geliştiricilerin kendilerini geliştirebilmeleri açısından kullanabileceği bir donanım olarak ön plana çıkıyor.

Görünüş ve fonksiyon itibariyle mini PC Raspberry Pi ile hemen hemen aynı mantıkta olup onun yapay zekaya uyarlanmış hali olarak karşımıza çıkıyor. Asus Tinger Edge R kartında 2 adet Cortex – A72 , 6 adet Cortex A53 çekirdekli Rockchip RK3399Pro yonga seti bulunmakta. 4 GB LPDDR4 belleği bulunmakta olup bunun 2 GB’ı yapay zeka birimine ayrılıyor. Öte yandan ürün tam boy USB Tip-C, HDMI, Wi-Fi, Bluetooth gibi çıkışlara sahip PCI Express Mini Slotu ile 4G modemler ile kullanılabilmekte. 16 GB eMMC bellek SD 3.0 standartıyla da daha hızlı veri aktarımı sağlamakta.

Ürünün fiyatı henüz belirlenmiş değil. Debian alt yapılı Tinker OS işletim sistemiyle gelecek olan cihaza kullanıcılar isterlerse Android işletim sistemi de yükleyebilecekler.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.