ASUS, Yeni Oyuncu Telefonu ROG Phone 3’ü Tanıttı!

55

Tayvan merkezli teknoloji şirketi Asus, oyuncular için özel olarak geliştirdiği yeni oyuncu akıllı telefonu ROG Phone 3’ü resmen tanıttı. Telefon özellikleri ile iddiasını konuşturuyor.

Asus, ROG Phone serisi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Şirket şimdi de bu seriye yeni bir üyeyi dahil etti. Asus ROG Phone 3 olarak karşımıza çıkan telefon tam anlamıyla kontrolü kendi kullanıcılarına bırakıyor. Asus ROG Phone 3, gücünü sekiz çekirdekli Snapdragon 865 işlemcisinden alıyor. 6.6 inç büyüklüğünde 2340×1080 piksel çözünürlüğünde 144 Hz ,HDR10+AMOLED ekrana sahip telefonda 12/16GB RAM ve 128/256/512GB depolama alanı seçenekleri bulunuyor.

Telefonun arka yüzünde 64MP çözünürlüğünde ana kamera yer alıyor. Ana kamera 8K 30 Fps veya 4K 120 Fps video kaydı alabiliyor. Bu ana kameraya 13MP ultra geniş açılı kamera + 5MP makro kamera eşlik ediyor. Telefonun ön yüzünde ise 24MP çözünürlüğünde kamera yer almakta.

AudioWizard uygulamasıyla gelen ROG Phone 3 modelinde her oyun için farklı ses ayarı yapabiliyorsunuz. Telefonu oyun oynamak için elinize aldığınızda parmaklarınızın altında kalan ultrasonik düğmeler ise daha kişiselleştirilmiş bir hale getirildi.

Kutusundan Android 10 işletim sistemi ve ROG UI kullanıcı arayüzü ile çıkan telefonda 30W hızlı şarj destekli 6000 mAh batarya bulunuyor. Bu batarya kullanıcılarına 46 dakikada yüzde 70 dolum vadediyor.

ASUS ROG PHONE 3 FİYATI

Asus ROG Phone 3 için standart versiyonunun fiyatı 1.000 Euro olarak açıklandı. Ülkemiz fiyatıl ile 7930 TL’ye karşılık gelen bu telefonun Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz bilinmiyor. Telefonun ülkemize giriş yaptığında bu fiyata vergilerin de ekleneceğinin altını çizelim.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.