Bakanlık Daha Fazla Güvenlik İçin Bip Önerdi

191

En çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olmasına karşın WhatsApp’a karşı halen tam olarak güven duygusu kurulamamış durumda. Pek çok kullanıcı WhatsApp kullanırken kendisini güvenlik ve gizlilik konularında tedirgin hissediyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, bu konu ile ilgili bir açıklamada bulundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, daha fazla güvenlik için yerli ve milli olan uygulamaların kullanılmasını tavsiye etti. Türkiye’nin tamamını kapsayacak oln milli teknoloji çalışmalarına önemsenmesi gerektiğini vurgulayan Sayan, WhatsApp uygulamasında bulunan güvenlik açığını ifade ederek WhatsApp ve benzeri yurt dışı kaynaklı uygulamalar yerine Bip, Laff gibi yerli uygulamaların kullanılması gerektiğini söyledi.

WhatsApp, geçtiğimiz günlerde bir açık skandalıyla daha gün yüzüne gelmişti. Aynı zamanda ülkemizde yerli WhatsApp benzeri uygulamaların sayısında artış söz konusu.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.