Battlefield V İçin Yapılan Battle Royale Modu Planı Tuttu

248

Battle Royale akımı son zamanlarda tabiri caizse oyuncuların aklını başından aldı. Battle royale oyunlarına gösterilen yoğun ilgi, uzun yıllardır klasikleşmiş oyunlar ortaya koyan büyük firmaların bile aklını karıştırdı. Sonucunda da oyunlarına battle royale modları dahil etmeye başladılar.

Battlefield V
için bir battle royale modunun da çıkacağı açıklanmış ve mod Firestorm ismiyle 25 Mart 2019 tarihinde çıkışını gerçekleştirmişti. Görünen o ki Battlefield V için çıkan battle royale modu epey tuttu. Electronic Arts cephesinden gelen açıklamada battle royale modunun oyuncuları çekmeyi başardığı ifade edildi.

Açıklanana göre battle royale modundan sonra Battlefield V oynamaya başlayan oyuncuların sayısı 1 milyonu geçiyor. Bu rakamın yalnızca battle royale oynamak için oyuna dönen oyuncu sayısı olduğunun ayrıca altı çiziliyor.

Battlefield canlı servis etkinliğinin de oyuncu sayısını arttırmak konusunda önemli bir katkı sağladığı ifade ediliyor. Firestorm yayınıyla beraber aktif oyuncu sayısının önceki haftaya nazaran %60 kadar artış göstermiş olması ekibin yüzünü güldürüyor.

Oyun hali hazırda hem PC hem de konsollar için aktif durumda olup uzun bir süre güncellemelerden de yararlanacaktır.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.