Beklenen Chrome Karanlık Mod sonunda geldi!

149
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

En çok kullanılan tarayıcılardan birisi olan Google Chrome, kullanıcılarının uzun bir süredir merakla beklediği karanlık mod özelliğini sonunda kullanıma açık hale getiriyor. Chrome 74 beta ile ortaya çıkan özellik çok yakın zamanda tüm Chrome kullanıcılarına sunulacak.

Karanlık ortamlarda bulunmayı seven ve gözlerinin yorulmamasına dikkat eden kullanıcılar karanlık mod özelliğini daha sık tercih ediyor. Bundan dolayı ise karanlık mod özelliği artık birçok platform için aktif hale getirilmeye çalışılıyor. Bunlara nihayetinde Google Chrome da dahil oldu. Windows, Mac ve Linux için yayınlanan Chrome 74 beta ile karanlık modun yanı sıra “Animasyonları Kaldır” ve “Hareketi Azalt” seçenekleri de dahil oldu. Anlayacağınız üzere Chrome, göz yorgunluğunu minimuma indirmek için çabalıyor.

OKU:  Truck Simulator serisinde büyük bir Steam indirimi var!

Bu konuda açıklama yapan Thomas Steiner şu sözleri sarf etti: “Süslü efektler, göz yoran reklamlar, animasyonlar ve otomatik oynatılan videolar bazen çok can sıkabiliyor. Hareketi ve animasyonu azaltma özelliğiyle birlikte geliştiriciler daha az hareket içeren sayfalar oluşturarak kullanıcıları memnun edebilirler. Buna otomatik video oynatmanın kaldırılması ve belirli kullanıcılara özel olarak sayfaların yeniden tasarlanması da dahil.”

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir