BenQ Metin Okuma Modlu Monitörlerle Geliyor

61

Monitör kategorisinde popüler markalardan biri olan BenQ, şimdi yeni metin okuma modlu monitörlerle karşımıza çıkıyor.

BenQ cephesinden gelen açıklamada şirket, gelecek süreçte piyasaya süreceği modellere ePaper isimli bir metin okuma modu dahil edeceğini ifade etti.
ePaper modu ile kullanıcıların ekrandan makale, metin ve kitap okumaları daha da kolaylaşacak. Monitörler günümüzde özellikle ofis bilgisayarlarında önemsiz gözüksede bu tarz özelliklerle beraber önemi daha fazla artmaktadır.

BenQ’nun ePaper özellikli yeni monitörleri GL2480 ve GL2780 isimleriyle karşımıza çıkmakta. Bu monitörlerden GL2480 isminden de anlaşılabileceği üzere toplam 24 inç büyüklüğünde ekrana sahip. GL2780’nin ekranı ise toplam 27 inç büyüklüğünde. Monitörlerin ikisi de toplam 1080p ekran çözünürlüğüne sahip.

OKU:  Sony Xperia XZ2 ve XZ2 Compact Özellikleri MWC 2018 İle Açıklandı

Monitörlerin metin okuma desteği sağlamasının yanında aynı zamanda mavi ışık filtresi ve kırmızı ve yeşili görmekte zorlanan kullanıcılara yardımcı olmak maksadıyla çeşitli seçenekler yer alıyor.

Tam bir çalışma monitörü olan bu yeni cihazların sunduğu tepki süresi ise oldukça iddialı. Ürün 1 ms tepki süresi ile epey iddialı ancak bu sizi yanıltmasın çünkü bu bir oyuncu monitörü değil.


TAG


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir