Bilgisayar Konumunu Gizleme Yöntemi ( Kısaca )

156

Bilgisayar konumu nasıl gizlenir? Kısaca bahsedelim :

Windows 10 işletim sisteminizde bilgisayarınızın konumunu gizleyebilmeniz için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler vardır.

Bu yöntemlerden başlangıç aşaması  Windows Başlangıç bölümünü açmak ve oradan Ayarlar > Kişiselleştirme > Görev Çubuğu bölümüne gitmektir.

Görev çubuğunda hangi simgelerin görüneceğini seçiniz. Konum bildirimini kapalı hale getiriniz.

Bildirimi kapattıktan sonra bu kez de kullandığınız tarayıcının ayarlar bölümünü açıp konum bilgisini kapalı hale getirmenizi tavsiye ederiz.

Uygulayabileceğiniz en sağlıklı yöntem ise VPN kullanmaktır. Yukarıda bahsettiğimiz işlevler konumunuzu tam anlamıyla gizlemeyecektir. İnternet sitelerinden konum gizleyebilmek için güvenilir bir VPN kullanmanız önerilir.

VPN hizmetleri türüne göre olağan internet hızınızın düşmesine yol açabilir. Dolayısıyla VPN açtığınız zaman örneğin YouTube üzerindeki videoların daha düşük çözünürlüklerle oynatılabildiğini veya sayfaların daha geç yüklendiğini farkedebilirsiniz.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.