Bill Gates, Windows Mobile Başarısızlığına Bir Kez Daha Değindi

90

Microsoft, yazılım hususunda dev bir şirket olmasına rağmen akıllı telefon alanındaki işletim sistemi hususunda başarısız olmuştu. Windows Mobile işletim sistemini geliştiren şirket, zamanla diğer akıllı telefon şirketleriyle kafa tutamadı ve başarısızlıklar yaşadı. Sonuç itibariyle de akıllı telefon kategorisinden çekilme kararı aldı.

Bill Gates, alınan bu kararla ilgili olarak bir açıklamada daha bulundu. New York Times tarafından düzenlenen bir konferansta konuşan Bill Gates, Microsoft’un Windows Phone hususunda başarısız olmasını ana bir nedene bağladı. Gates, Motorola’nın telefonunda kullanmayı arzuladığı bir

Windows Phone sürümünü üç ay geciktirdiklerini ve bu üç ay nedeniyle sektörde kayıp yaşadıklarını, haksız rekabet soruşturması nedeniyle insanların bugün Windows Phone yerine Android kullandığını söyledi. Bill Gates, yaşanan olaylar nedeniyle 400 milyar dolar zarar yaşadıklarını duyurdu.

Motorola, bundan 10 yıl öncesinde akıllı telefonlarında Android işletim sistemlerine yer vermişti ve bu durum Microsoft’a büyük bir zarar vermişti.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.