Bir Epic Games Oyunu Nasıl Yüklenir?

3271

Epic Games uygulaması bilgisayar platformlarında yaygınlaşmaya başladı. Peki bu uygulamayı bilgisayara nasıl kurabiliriz ve oyunları nasıl yükleyebiliriz? İşte cevabı!

Bugün sizlere Epic Games üzerinde Subnautica oyununun ücretsiz olduğunun haberini verdik. Epic Games bundan sonra iki haftada bir oyun hediye edecek. Peki Epic Games  oyunları nasıl yüklenir?

Oyunları yüklemek son derece basit. İlk olarak Epic Games resmi internet sitesi bağlantısına girmelisiniz. Epic Games resmi sitesine ulaşmak için buraya tıklayın.

Açılan sayfada sağ üst köşede Epic Games’i İndir yazısını göreceksiniz. Ona tıklayın ve uygulamayı çalıştırın. Yükleme konumu seçip ilerleyin. Uygulama güncellenecek ve dosyalarını tamamlayacaktır.

Yükleme işlemi bittikten sonra giriş yapmanız için ekran gelecektir. Bu ekranda henüz kaydınız yoksa kayıt yapabilirsiniz. Kayıt yapmak çok basit olup şu anlık mail aktivasyonu bile gerekmiyor.

Üyeliğinizi açıp uygulamaya giriş yaptıktan sonra sol menüden Mağaza yazısına tıklayın. Yüklemek istediğiniz oyunu aratın ve üzerine tıklayın. Fiyat etiketinin üzerine tıkladığınızda ödeme sayfasına yönlenmiş olacaksınız.

Eğer ücretsiz bir oyun veriliyorsa o oyunu yine mağazadan bulun ve üzerine tıklayın. Ücretsiz veyahut Oyunu Yükle butonlarını görürsünüz. Bu butonlara tıklayarak oyunu kütüphanenize ücretsiz olarak ekleyebilirsiniz.

Artık sahip olduğunuz bir oyunu indirmeye başlamak için yine sol menüden Kütüphane yazısına tıklayın ve açılan sayfadaki oyununuzun üzerine gelerek Oyunu Yükle komutu verin.

Oyunu yükleyeceğiniz klasörü seçip (Disk depolama alanına dikkat) indirme işlemini başlatabilirsiniz.
11 thoughts on “Bir Epic Games Oyunu Nasıl Yüklenir?

 1. Murat Yılmaz

  Merhaba. oyunu epicgames başlatıcısı üzerinden aldım, yükledi ancak klasörleri bilgisayarda yok. yalnızca yönlendirdiği rockstar games soci al üzerinden online açıyor. eksik yaptığım ne var acaba?

  Reply
 2. estlan deli deli

  epic games oyun indiriyoruz oyunun yarısında pc kapandı açdıgımızda kaldıgı yerden devam edermi yoksa başdanmı yükler oyunu

  Reply
  1. Emre BEY Post author

   Bu kurulum yaptığınız klasörle alakalı bir durum. Hangi klasörleri HDD içerisinde barındırıyorsanız o klasörler içerisine yükleme yapınız.

   Reply

Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.